Jak wzmocnić organizm

Akupunktura, akupresura czy Jin Shin Jyutsu to sztuka samoleczenia. Zgodnie z nauką wielu dalekowschodnich sztuk medycznych przez nasze ciało przebiegają kanały energetyczne. Za pomocą stymulacji odpowiednich miejsc, jesteśmy w stanie odblokowywać energię w naszym organizmie, poprawić zdrowie i zwiększyć ogólne samopoczucie.

To czego w życiu potrzebujemy do uzyskania harmonii i równowagi, znajduje się w nas samych.
Wystarczy, że zapoznasz się z poniższym instruktażem by dowolnej chwili korzystać z wewnętrznych możliwości.

Jak wzmocnić organizm poprzez masaż dłoni

Jeśli będziesz masował kciuk, możesz:
Przywrócić równowagę żołądka i śledziony. Złagodzić nerwowość, niepokój i depresję. Możesz również złagodzić problemy skórne, bóle głowy, bóle brzucha i uczucie nieustannego zmęczenia.

Jeśli będziesz masował palec wskazujący, możesz:
Przywrócić harmonię nerek i pęcherza moczowego. Złagodzić uczucie lęku, a także skurcze mięśni, bóle pleców, bóle zębów i problemów przewodu pokarmowego.

Jeśli będziesz masował palec środkowy, możesz:
Przywrócić równowagę wątrobie i ukoisz tym swoje nerwy. Także złagodzisz uczucie gniewu i niepewności. Możesz również poprawić układ krążenia, bóle menstruacyjne, problemy z widzeniem i bóle głowy.

Jeśli będziesz masował palec serdeczny, możesz:
Przynieść równowagę płucom i narządom trawiennym. Możesz również złagodzić uczucie niepokoju, a także dzwonienie w uszach, problemy z oddychaniem i problemy trawienne.

Jeśli będziesz masował mały palec, możesz:
Przywrócić równowagę swojemu sercu. Pomóc przy wzdęciach, bólach gardła, problemach z kośćmi, poczuciem napięcia i samotności.

Jak wzmocnić organizm poprzez masaż stóp

Refleksologia czyli akupresura stóp zajmuje się masowaniem punktów, które połączone są z poszczególnymi organami. Podczas masażu stóp, poprzez uciskanie tych właśnie miejsc (refleksów), możemy dotrzeć do źródeł choroby i zlikwidować je.

Taki leczniczy masaż stymuluje także organizm do walki i przyspiesza proces samoleczenia Najskuteczniej działa masaż wykonany przez refleksologa (gabinety akupresury są w każdym większym mieście, koszt masażu: od 50 zł). Samemu także można nauczyć się tej sztuki i wykorzystywać ją na co dzień. Leczniczy masaż powinien być dość mocny, dlatego najlepiej, jeśli zrobi go tobie druga osoba.

Refleksologowie zalecają masaże stóp szczególnie w przypadku takich dolegliwości jak:

  • choroby układu kostnego (zapalenia stawów, rwy kulszowej)
  • kłopoty z układem nerwowym (bólów głowy, bezsenności, tików),
  • problemy z sercem (podwyższonego cholesterolu, nadciśnienia);
  • choroby układu oddechowego (anginy, grypy, zapalenia oskrzeli);
  • kłopoty z układem trawiennym i moczowym (zapalenia pęcherza, niestrawności, zaparć).

Masaż stóp w domu

  • przygotuj stopy. Umyj je wodą z mydłem i wetrzyj oliwkę.
  • uciskaj punkty. Jeśli chcesz pozbyć się konkretnej dolegliwości, masuj kciukiem odpowiedni punkt ok. 2–5 min.

Jeśli chcesz wykonać masaż profilaktyczny, zacznij od śródstopia, okrężnymi ruchami przesuwając palce w dół aż do wewnętrznej strony pięt. Następnie powtórz tę czynność masując stopę od śródstopia w górę – aż po opuszki palców.

Może Ci się również spodoba