Zdrowie z Natury

Zdrowie z NATURY – kierując się intuicją i zdrowym rozsądkiem można żyć długo, zdrowo i szczęśliwie choć to wymaga często dużego zaangażowania w dokonaniu zmian własnych nawyków. Jedzenie jest podstawą naszego życia. Wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania. Odpowiednie jedzenie pozwala zachować młody wygląd, pozytywne myślenie i aktywność na lata.  

Prawidłowa dieta zapewnia odpowiednią ilość energii (kalorii) i składników odżywczych. Jeden produkt spożywczy zawiera tylko mały fragment z dużej listy składników pokarmowych niezbędnych naszemu organizmowi. Podstawową zasadą zdrowego żywienia jest duże urozmaicenie spożywanych pokarmów. Prawidłowa dieta powinna dostarczać w odpowiednich ilościach makroelementów – białek, węglowodanów i tłuszczów oraz mikroelementów tj. witamin i minerałów. 

Czy masz odpowiednie nawyki żywieniowe ?
Często z pokolenia na pokolenie przenosimy nieracjonalne żywienie co jest, zdaniem ekspertów, odpowiedzialne za epidemię chorób cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta 

Słowo dieta kojarzy się z odchudzaniem lub chorobą, a przecież dieta to nic więcej jak określony sposób komponowania jadłospisu, przede wszystkim dla ludzi zdrowych. 

Zdrowie z NATURY 

Jedzenie powinno być jak najbardziej urozmaicone. Codziennie powinno się spożywać produkty zbożowe, mleczne, wysokobiałkowe (ryby, mięso), warzywa i owoce. Ważna jest także ilość jaką spożywamy. Nasz organizm nie potrzebuje dużych ilości, ale różnorodność i jakość. Należy spożywać posiłki w ilości zapewniającej utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Należy spożywać dużo warzyw i owoców – cztery, pięć razy dziennie. Dostarczamy w ten sposób odpowiedniej ilości witamin, minerałów i błonnika. 

Należy ograniczyć spożycie pokarmów obfitujących w tłuszcze (szczególnie tłuszcze zwierzęce). 

Podstawę diety powinny stanowić węglowodany złożone, bogate w skrobię i błonnik ( ziarna zbóż )

Należy unikać spożycia słodyczy oraz ograniczyć spożycie soli. 

Alkohol można spożywać od czasu do czasu w rozsądnych ilościach. 

Konieczne jest picie 2 litrów dziennie wody niegazowanej, najlepiej źródlanej.