Srebro koloidalne

Lecznicze właściwości srebra znane są od tysięcy lat. Obecnie srebro rzadko stosuje się ze względu na pojawienie się antybiotyków. Jego przeznaczenie nieco się zmieniło i stosuje się raczej jako środek dezynfekujący i odkażający. Jednakże wciąż niezmiennie ma właściwości lecznicze i może być stosowane na różnego rodzaju dolegliwości.

Srebro koloidalne to mikroskopijne cząsteczki – jony srebra, zawieszone w dejonizowanej wodzie. Struktura koloidu jest taka sama jak wewnętrznych płynów ustrojowych. Srebro koloidalne niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. Badania wykazały niezwykłą szybkość jego działania. W ciągu 5 – 6 minut niszczy zarazki, a chorobotwórcze mikroorganizmy nie potrafią rozwinąć odporności na działanie cząsteczek srebra.

Wraz z odkryciem i opatentowaniem antybiotyków srebro wycofano z uży­cia, pomimo, że antybiotyki działają jedynie na bakterie, nie na wirusy, drożdże i grzyby, tak jak ma się to w przypadku srebra.

Z uwagi na to, że nasza gleba została wyjałowiona przez intensywną gospodarkę rolną i nawozy chemiczne, nasza żywność praktycznie nie zawiera srebra w postaci pierwiastka śladowego.

Jeśli w organizmie wstąpi niedobór srebra, na­stępuje uszkodzenie systemu immunologicznego. Obecnie srebro koloidalne to jedyny bezpieczny sposób, w jaki można dodatkowo pozyskać srebro. Jest ono dobrze przyswajalne, wnika bezpośrednio do tkanek ciała i jest wchłaniane w ok. 98 %.

Najlepszym przykładem rewelacyjnego działania srebra w organizmie czło­wieka jest lud Hunzów zamieszkujący w wysokich partiach Himalajów na teryto­rium obecnego Pakistanu. Średnia długość  ich życia wynosi ok. 120 lat! Prawdzi­wym sekretem zdrowia Hunzów jest ich wysoko zmineralizowana woda lo­dowcowa, zwana „mlekiem lodowcowym” ze względu na swój mleczny wy­gląd. John A. Tobe, amerykański podróżnik, który badał skład bogatej w minerały wody Hunzów, twierdzi, że wykazuje ona szczególnie wysoką zawartość srebra w formie koloidalnej.

W medycynie ayurwedyjskiej Indii (najstarszej nauce medycznej na świecie – pierwsze dzieła spisane ponad 6500 lat temu) srebro przepisuje się, aby

 • podbudować siłę i żywotność organizmu,  
 • zwalczyć chroniczną gorączkę i słabość,
 • leczyć zapalenie jelit,
 • problemy z wo­reczkiem żółciowym, zgagę,
 • nadmierne krwawienia menstruacyjne,
 • zaburze­nia czynności wątroby i śledziony,
 • do oczyszczania i wzmacniania organi­zmu
 • jako środek antybakteryjny,
 • wspomagający dla mózgu,
 • w problemach rozrodczych u kobiet,
 • dla układu krwionośnego, 
 • w przewle­kłych stanach ropnych,
 • w procesach zakaźnych i zatokowych, 
 • stanach go­rączkowych,
 • łagodzi stany zapalne i wspomaga gojenie,
 • zapobieganiu i leczeniu infekcji i chorób, łącznic z AIDS, gronkowcami i paciorkowcami,
 • środek wzmacniający w przypadku przeziębienia, 
 • miejscowo w przy­padku chorób skóry, 
 • odkażający wodę pitną,
 • pomaga goić rany na ciele, oparzenia, odmrożenia, 
 • wspomaga leczenie anginy,
 • radzi sobie z grzybicami, drożdżycami, skóry, paznokci, stóp, dłoni czy pleśniawki jamy ustnej.

W przeciwieństwie do antybiotyków, srebro koloidalne jest bezpieczną, nietoksyczną, nie akumulującą się substancją, która powoduje bardzo niewiele skutków ubocz­nych, a i te są bardzo łagodne. Zabija ono patogeny i ich mutacje – czego anty­biotyki nie potrafią. Istnieje wiele farmaceutycznych antybiotyków, każdy z nich ma własne „specjalne” działanie. Średnio każdy z nich może sam zabić do sześciu różnych organizmów chorobotwórczych; podczas gdy koloidalne srebro za­bija ponad 650 różnych patogenów.

Srebro koloidalne – bezpieczny lek i możesz odczuć jego bardzo pozytywne skutki, ale oczywiście nie ma gwarancji. Nigdy też nie wykazało interakcji lekowej z żadnym innym lekiem. Niszczy bakterie, a jednocześnie bardzo przyśpiesza regenerację uszkodzonego naskórka tak, że podczas gojenia nie pozostają blizny. Srebro koloidalne jest preparatem nietoksycznym i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Jest silnym katalizatorem w procesie utleniania, hamuje więc reprodukowanie się bakterii.

Niestety, nauki medyczne pozostają wciąż pod wpływem złudnej teorii i praktyki, że aby „zabić” chorobę trzeba użyć trucizny, nie widzi więc żadnej war­tości w medycynie naturalnej. Może zauważyliście, że każdy lek reklamowany w telewizji leczy objawy, ale nie chorobę. Staliśmy się tak dobrzy w maskowaniu bólu i objawów choroby, że wydaje nam się, iż jesteśmy zdrowi. Musimy dotrzeć do korzeni choroby. Koloidalne srebro zabija przyczynę – nie maskuje jej i robi to bez szkody dla organizmu.

Istnieje wiele powodów, dla których srebro wydaje się być o wiele bardziej skuteczne od zwykłych antybiotyków. Oto niektóre z nich:

 • Koloidalne srebro ma ładunek dodatni; większość antybiotyków nie posiada tak silnego dodatniego ładunku. Sprawia to, że srebro dosłownie wyszukuje i niszczy patogeny (organizmy chorobotwórcze) zamiast tylko dryfować aż przypad­kiem wpadną na siebie. To działanie zostało dość trafnie określone przez dr Roberta Becka jako efekt „srebrnego pocisku”.
 • Srebro zabija od razu utleniając patogen. Antybiotyki w ogóle nic działają na wirusy, a system immunologiczny musi sam radzić sobie z większością wszystkich patogenów. W przypadku srebra zabijane są one wszystkie i natychmiast.
 • Srebro jest katalizatorem. Tak więc, gdy tylko srebro utleni patogen, traci on swój ujemny ładunek i po prostu odpływa, a srebro może zaatakować kolejny chorobotwórczy mikroorganizm. Antybiotyki zazwyczaj wiążą się z patogenami i na każdy wyeliminowany patogen zużyta zostaje jedna cząsteczka czy też molekuła antybiotyku.

Srebro koloidalne to najwyższej czystości srebro metaliczne (99,99%) zawieszone w roztworze wodnym dzięki niewielkie­mu ładunkowi elektrycznemu jaki posiada każdy z atomów. Stanowi niezastąpiony suplement wzbogacający dietę w ten śladowy element.

Srebro koloidalne – bezpieczny lek, a jak stosować ?

W zależności od zwalczanej dolegliwości srebro koloidalne można przyjmować wewnętrznie (płukanie jamy ustnej, gardła, irygacja pochwy) bądź stosować zewnętrznie (bezpośrednio na skórę).

Dawkowanie wewnętrznie 

profilaktycznie:  1 łyżeczka dziennie (ok. 5 ml);

przy przeziębieniach, infekcjach i grypie: 4 razy dziennie 1 łyżeczka (4×5 ml);

przy schorzeniach przewlekłych: 2  razy dziennie 1 łyżeczka (2×5 ml);

dla podniesienia witalności: do 6 łyżeczek dziennie (około 30 ml).

Uwaga ! Preparat zaleca się stosować wewnętrznie przez okres 2 miesięcy. Po upływie tego czasu należy zrobić kilkudniową przerwę.

Zewnętrznie

Preparat należy stosowac 2-3 razy dziennie jako bezpośrednie okłady na skórę  przy pomocy nasączonego roztworem gazika do przemywania zmienionych/poparzonych miejsc do spryskiwania sprayem

Uwaga. W przypadku wrażenia, ze działanie srebra jest za mocne lub za słabe bądź w razie ewentualnych pytań lub wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Przechowywanie. Zaleca się przechowywanie roztworu w temperaturze pokojowej, z dala od dzieci, źródeł światła i pola elektromagnetycznego (telewizor, kuchenka mikrofalowa)

Wady: Brak możliwości długotrwałego stosowania (kuracja czasowa). Powoduje alergie u osób uczulonych na srebro metaliczne