Woda źródłem zdrowego życia

Woda jest związkiem chemicznym niezbędnym do życia i głównym elementem ludzkiego organizmu, który daje zdrowie. Ludzkie ciało składa się z 75 procent z wody. Ludzki mózg składa się z 86 procent wody, tylko 13 procent to mózg właściwy. Dzięki niej istniejemy i żyjemy. Nasze ciało to głównie woda, każdy element naszego organizmu składa się właśnie z H2O. Bez jedzenia możemy przeżyć, ale bez wody nie mamy żadnych szans. 

Odwodnienie (spadek wody w organizmie już o 2 procent) powoduje szereg dolegliwości zdrowotnych, o których większość z nas nie zdaje sobie sprawy. To w niej zachodzą wszystkie procesy fizjologiczne, a jej niedobory wpływają na całą gospodarkę organizmu.

Twoja skóra jest papierowa, Twoja skóra się błyszczy, masz trądzik ? Ulega częstym podrażnieniom? Może właśnie brakuje jej nawilżenia? Zastanawiałaś się ile pijesz wody i jaki to ma wpływ na twoją cerę? Skóra, która się przetłuszcza, to skóra do tego stopnia przesuszona, że w reakcji obronnej produkuje sebum – taki błyszczący się film – ochronna warstwa przez czynnikami zewnętrznymi.

Pijesz herbatę, soki, kawę… Jak te napoje są odbierane przez twój organizm? Może przyczyniają się do odwodnienia. Szklanka mineralnej wody niegazowanej i wypijana przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut sprawia, że przestaje boleć głowa, cera jest zdrowsza, jest więcej energii, znika zmęczenie. Noszenie małej butelki niegazowanej wody przy sobie ma jeszcze jedną zaletę – w każdym momencie mogę umyć sobie ręce lub twarz – spróbuj to zrobić z sokiem lub colą.

Woda źródłem zdrowego życia, a zalecana dawka dzienna to 2 litry. Przestrzeganie tej normy poprawi funkcjonowanie naszego organizmu i wpłynie na zachowanie zdrowia. Dzięki niej wiele z trapiących nas dolegliwości można usunąć lub złagodzić tylko poprzez zwiększenie wypijanej ilości wody. Nie wolno pozwolić, by poziom wody w organizmie spadł poniżej 75 procent. Choć nie mamy żadnego licznika, który pokazuje poziom wody w organizmie, jednak pierwszymi oznakami odwodnienia są: pogorszenie samopoczucia, wyglądu skóry oraz powstanie jakiś dolegliwości bólowych. Jeżeli owe znaki się pojawią, można wnioskować, że przyczyną może być brak odpowiedniego poziomu wody.

Woda jako lek jest tania, ale i skuteczna. W odróżnieniu od leków farmakologicznych nie daje też skutków ubocznych. Wzmacniając siły obronne organizmu woda zapobiega chorobom, a także pomaga szybciej je zwalczać.